TAM OTOMATİK HÜCRE SAYICI

                    ADAM

            Otomatik Hücre Sayımında Yeni Bir Standart     
 
Dijital Bio tarafından üretilen ADAM otomatik hücre sayıcı, toplam hücre sayımı ve viabilite analiz islemini patenti kendisine ait olan yeni bir teknolojik algılama sistemiyle ve yüksek doğruluk oranlarıyla yapmaktadır. kiti üzerinde tryphan mavi boyama ile yapılan ve hatalı sonuçlara neden olabilen klasik yöntemler yerine, özel CIP-setler üzerine floresans boya ile yapılan boyama ve CCD Led Ile-optik algılama teknolojisi sayesinde tam dogrulukla hücre analizi ve sayımı gerçeklesmektedir.otomatik ADAM hücre sayıcıları tek kullanımlık (disposable) Chip plaklar ile hem kullanıcı dostu hem de ekonomik çözümler üretir. ADAM rutin kalibrasyon islemlerine ve aynı zamanda cihazın temizleme islemine ve ısınma süresine ihtiyaç duymaz tek kullanımlık Chip’ler virüs veya diger ajanlarla infekte olmuş örneklerin yarattığı olumsuz etkilerden uzak tutarak sizi laboratuvar güvenligi konusunda size yardımcı olur.

           ADAM– Doğru Ölçümün Arkasındaki Teknoloji

ADAM otomatik hücre sayma cihazları yüksek hassasiyetli mikroskop,

optik fleuresant algılama Teknolojisi ve entegre analiz yazılımını içerir.

örneklerin, boya ile yonga üzerinde boyanmasını takiben, propium fleuresant iyodür örnek DNA’sına eklenerek, hedef hücrenin nükleusunu boyar. Boyanan hücre çekirdeği flöresans boya nedeniyle optik-led tarafından hemen algılanır ve hızla sayılır. Sistem otomatik olarak, X-Y düzleminde 22-60 adet hareketli hücreyi görüntüleyebilir. Yanılma payı çok düşüktür. Elde edilen görüntüler ADAM’ın özel görüntü analiz yazılımı ile islenir. Bütün Işlemler bir damla örnek ve bir mikro çip ile otomatik olarak yapılır.

-Led Teknolojisi (Flöresans eksitasyon)

-Chip ‘Otomatik ve dogru olarak Cihaza yerlestrilmesi içinde

-Otomatik odaklama

-Yüksek duyarlıkta CCD Ölçüm

-Otomatik imaj analizi

-Yüksek linearite ve doğruluk oranı

           Tek kullanımlık Chip’ler

Her kiti tek kullanımlık olup, ADAM hücre hyıcılar ve chip’ler için silme ve temizleme istemez.Tek kullanımlık kit’ler sayesinde ortalıkta tehlikeli enfekte materyel de dolasmaz. Her kiti, özel olarak, yüksek teknoloji ile üretilmis olup, yüksek doğruluk oranlarında sayımları garantiler.

          Özel Dizayn

-Ergonomik dizayn

-Küçük ve sağlam yapı

-Tak ve çalıştır

-Kolay kullanım

-Harici monitör ile hücre Görüntüleme